Tüm Bilgilere Dön

Bu yazı bir tanıdığının işine yarar mı?

Kredi ile Otomobil Alacaklara Öneriler

Kredi ile Otomobil Alacaklara Öneriler

İhtiyaçlarınızı İyi Belirleyin

Bir otomobil sahibi olmaya karar verdiğinizde öncelikle ihtiyaçlarınızı belirlemeniz gerektiğini asla unutmamalısınız. İhtiyaçlarınız doğrultusunda yapacağınız araç tercihi hem o anki durumunuzda tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak hem de sonrasında seçtiğiniz araç konusunda pişman olmanızı engelleyecektir. Böylelikle kredi seçeneklerini de titizlikle değerlendirebilecek, ne fazla ne de az kredi kullanmış olacaksınız. Sizin için büyük bagajlı mı küçük bagajlı mı, hatchback mi sedan mı, büyük bir aile arabası mı küçük bir şehir arabası mı gerekiyor? Seçiminizden önce kendinize bu soruları sormanız işinizi kolaylaştıracaktır.

Deneme Sürüşünden Çekinmeyin

  1. el de olsa, sıfır da olsa sonuçta alacağınız aracın maliyeti bütçenizi zorlayacak, seçtiğiniz kredi buna göre planlanmış olacaktır. Bu yüzden yaptığınız seçimde sizi daha zor duruma sokmayacak bir tercih yaptığınızdan emin olmalısınız. Araç size uygun mu? Kolaylıkla kullanabilecek misiniz? Özellikleri aradığınız özelliklerle uyuşuyor mu? Tüm bu soruların yanıtlarını net bir şekilde almak için aracı alacağınız yerden kesinlikle bir test sürüşü talep edin. Talebinizi geri çevirmeyeceklerdir.

Aracı Kontrol Edin, Gerekirse Uzmanına Gösterin

Kredi çekerek alacağınız araçta krediden vazgeçmeniz halinde bankanız henüz ana paraya herhangi bir faiz işletmemiş ama üçüncü bir kurum ya da kişiye bir ödeme gerçekleşmişse bununla ilgili masrafları talep etme hakkına sahiptir. Bu durumu göz önünde bulundurarak kredinizi iptal etmeniz gerekebilir. Bu gibi bir durumla karşılaşmanız halinde hem size uygun olmayan, halihazırda arızalı bir araç için kredinizi ödemek zorunda kalırsınız hem de ekstra masraflarla zarara girmiş olursunuz.

Kredileri Karşılaştırın

Araç ile ilgili kafanızdaki soru işaretlerini ortadan kaldırdıktan sonra en önemli aşamalardan biri kredi karşılaştırmasıdır. Otomobil kredisi çekmek istediğinizde kullanılacak olan miktara bağlı olarak dosya masrafı kapsamında 5/1000 oranında kesinti yapılmaktadır. Vergiler de kredi faizi üzerinden KKDF ve %5 BSMV hesaplandıktan sonra taksitlerinize ilave edilmektedir. Ayrıca kredi dosya masrafınıza ek olarak %5 oranında BSMV de uygulanmaktadır. Tüm bu kesintiler dahilinde en uygun krediyi bulmanız bütçenizi doğru planlamanız açısından oldukça önemlidir.

Karşılaştırma Yaparken Toplam Maliyetinizi Göz Önünde Bulundurun

Aylık geliriniz kredi opsiyonlarını belirlemede birincil etmen olmalıdır. Bu kredinin taksiti ne kadar olmalı? Diğer giderlerinizi çıkarttığınızda elinize kalacak net miktar nedir? Bu soruların cevaplarını verdikten sonra yapacağınız değerlendirmelere göre kredinizi çekin. Alacağınız kredi size çok fazla faiz mi çıkartıyor? Başka kredileri değerlendirin. Eğer otomobil kredisi ihtiyaçlarınızı karşılamayacaksa ihtiyaç kredilerine de göz atın. 0 faizli ihtiyaç kredisi ya da daha farklı ihtiyaç kredisi kampanyalarını değerlendirmek isteyebilirsiniz.

Tüm bu değerlendirmelerden sonra hem araç ile ilgili kafanızda soru işareti kalmadıysa hem de kendinize uygun bir kampanya bulmaya hazırsanız www.yenibirkredi.com üzerinden bir kredi başvurusu yapabilir, uygun faiz oranları ve avantajlı taksitlendirme seçenekleri ile hayalinizdeki araca bir an önce kavuşabilirsiniz.

Üye Ol ve Başvur