Sıkça Sorulan Sorular

Yenibirkredi Nedir?

Yenibirkredi, farklı bankalara ihtiyaç kredisi başvurusu yapmanıza ve size özel ihtiyaç kredisi teklifleri almanıza yardımcı olan bir platformdur. Yenibirkredi.com üzerinden başvuru yamanızı takiben anlaşmalı bankalarımız sizin durumunuzu inceler, uygun görmeleri durumunda size ön onaylı ihtiyaç kredisi teklifi yapar. Siz de teklif aldığınız bankalar arasından seçeceğiniz bankanın size uygun olan şubesine giderek kredi onay sürecinizi başlatabilirsiniz.

Yenibirkredi.com üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapmanın avantajları nedir?

Yenibirkredi.com, aynı anda birçok banka tarafından değerlendirilmenize ve size özel ihtiyaç kredisi teklifi almanıza yardımcı olur. Yani Yenibirkredi.com üzerinden başvuru yaptığınızda alacağınız ön onaylı kredi teklifleri size özel fiyatlanır ve size gelen farklı teklifler arasından size uygun olanını seçerek kredi onay sürecinizi başlatmanıza imkan sağlanır.

Yenibirkredi’ye nasıl başvuru yapabilirim?

Yenibirkredi.com’a e-posta adresinizle üyelik oluşturduktan sonra 3 adımdan oluşan başvurunuzu tamamlamanız yeterlidir. Başvurunuza başlamak için, Yenibirkredi.com’a geldikten sonra sağ tarafta görebileceğiniz üyelik kutusuna geçerli bir e-posta adresi girdiğinizden, bir şifre oluşturduğunuzdan ve üyelik sözleşmesini kabul ettiğinizi belirten kutucuğu işaretlediğinizden emin olunuz. Sonrasında başvuru formunu doğru ve eksiksiz olarak doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Başvuru yaparken TCKN bilgimi vermem gerekiyor mu?

Yenibirkredi, Kredi Kayıt Bürosu (KKB) ile anlaşmalı çalışan bir kuruluştur ve başvurunuz sırasında TCKN'nizi girmenizi takiben, TCKN'nizin bankalarda ve KKB’de kayıtlı olan cep telefonunuzla örtüştüğü kontrol edilerek cep telefonunuza bir onay kodu gelir. Bu onay kodunu sisteme girmenizi takiben güncel KKB Raporunuz sisteme yansır ve ancak bu sayede anlaşmalı bankalarımız sizi güncel borç tutarınız üzerinden değerlendirerek size uygun teklif yapabilirler. Size uygun tekliflerin gelebilmesi ve bankalarımızın sizi sağlıklı bir şekilde değerlendirebilmesi için TCKN bilginizi sisteme girmeniz gerekmektedir.

Telefonda başvuru yapabilir miyim?

Hayır, güvenlik önlemleri gereği, sadece www.yenibirkredi.com üzerinden bilgilerinizi kendiniz doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Yenibirkredi'ye ne zaman başvuru yapabilirim?

Yenibirkredi.com üzerinden 7 gün 24 saat kredilerinizi birleştirmek ve yeniden yapılandırmak için başvuru yapabilirsiniz.

Üyelik zorunlu mu?

Yenibirkredi.com hizmetinden yararlanabilmek için e-posta adresinizle üye olmanız gerekmektedir. Üyelik işlemi sırasında dolduracağınız bilgiler sayesinde ihtiyaç kredisi başvurusu talebinde bulunabilirsiniz. Bu sayede gelen tekliflerden sizin için uygun olan krediye başvuru yaparak kredi onay sürecinizi başlatabilirsiniz.

Kredi yapılandırma başvurusundan sonra cevap süresi nedir?

Yenibirkredi başvurunuzu tamamlamanızı takiben en geç 3 iş günü içerisinde size olumlu ya da olumsuz dönüş, bankalar tarafından gönderilecek olan SMS yoluyla yapılacaktır. Bu süre zarfında herhangi bir sorunuz olması durumunda bizlere www.yenibirkredi.com/iletisim adresinde bulunan iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

Teklif geldikten sonra ne yapmalıyım?

Ön onaylı ihtiyaç kredisi teklifleriniz, anlaşmalı bankalarımız tarafından size SMS yoluyla iletilecektir. Ek olarak Yenibirkredi.com müşteri hizmetleri tarafından aranarak bilgilendirilmeniz sağlanacaktır. Teklif gelmesini takiben anlaşmalı bankalarımızın size uygun olan şubelerine giderek kredi onay sürecinizi başlatabilirsiniz.

Başvuru yaparken herhangi bir belge isteniyor mu?

Yenibirkredi'ye internet üzerinden başvuru yaparken herhangi bir belge istenmemektedir. Ancak ön onaylı teklif gelmesi durumunda şubeye giderken, size teklif yapan bankanın istediği belgeleri kredi kullanım aşamasında temin etmeniz gerekmektedir. Şubeye giderken gelir belgenizin ve kimliğinizin yanınızda olması önemlidir.

Başvuru yaptığım zaman kredim kesin onaylanır mı?

Farklı bankaların farklı kredi kriterleri mevcuttur. Bazı bankaların kredi vermek istemediği müşterilerimize diğer bankalar teklif yapmaktadır. Yenibirkredi ise size, farklı bankalar tarafından aynı anda değerlendirme şansı tanır. Herhangi bir bankadan teklif gelmesini takiben, başvuru sırasında beyan etmiş olduğunuz bilgileri belgeleyememeniz durumunda (örn. Gelir belgesi) ya da bankanın son değerlendirmesi sonrasında kredinizin onaylanmama ihtimali vardır.

Yenibirkredi’den konut ve araç kredisi ya da ticari kredi başvurusu yapabilir miyim?

Hayır, Yenibirkredi üzerinden sadece ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Yenibirkredi güvenilir bir platform mudur?

Yenibirkredi farklı bankalarla anlaşmalı bir platform olduğundan bankaların BDDK tarafından denetime tabi olan sistemlerine uyumlu çalışmaktadır; ancak bu kapsamda bankalarla anlaşma yapılabilmektedir. Yenibirkredi, Kredi Kayıt Bürosu'yla anlaşmalı olarak çalıştığından dolayı başvurunuz sırasında TCKN'nizle örtüşen cep telefonunuza onay kodu gelmektedir ve ancak bu kodu sisteme girmeniz durumunda başvurunuz tamamlanmaktadır ve bu ciddi bir güvenlik önlemidir. Ek olarak Yenibirkredi kullanıcı bilgileri, global güvenlik sertifikalarıyla korunmaktadır.

Yenibirkredi hizmeti için ücret ödeyecek miyim?

Hayır, Yenibirkredi ücretsiz bir platformdur.

Yenibirkredi bir banka veya bir finans kuruluşu mudur?

Hayır, Yenibirkredi bir banka veya finans kuruluşu değildir, kredi vermez. Yenibirkredi.com, farklı bankalarla anlaşmalı olarak çalışan ve kullanıcılar ile bankaları buluşturan bağımsız bir platformdur.

Yenibirkredi banka tavsiye ediyor mu?

Hayır, Yenibirkredi kullanıcılarına banka tavsiyesinde bulunmaz. Yenibirkredi.com üzerinden başvuru yaptıktan sonra anlaşmalı bankalarımız sizin kredi durumunuzu inceler ve uygun görmeleri durumunda size ihtiyaç kredisi teklifi yapar. Siz de farklı bankalardan size özel gelecek olan teklifleri karşılaştırarak size uygun olduğunu düşündüğünüz teklif için kredi onay sürecinizi başlatabilirsiniz.

İhtiyaç kredisi başvurumu kim değerlendiriyor?

Başvurunuzu anlaşmalı bankalarımız incelemektedir.

Yanlış bilgilerle başvuru yaparsam ne olur?

Yanlış bilgilerle başvuru yapmak hukuka aykırı olup; sahte isim, bilgi ve belgelerle yanıltıcı işlem yapmak hukuki ve/veya cezai sorumluluklar doğurabilir. Ek olarak, yanlış TCKN, doğum yılı ya da telefon numarasıyla başvuru yapmaya çalışmanız durumunda sistem başvurunuzu kabul etmeyecektir.

Yenibirkredi.com başka kurum veya kuruluşlardan hakkımda kredi istihbaratı yapıyor mu?

Yenibirkredi.com mevcut kredileriniz hakkında en güvenilir bilgileri edinmek amacıyla Kredi Kayıt Bürosu'ndan, sizin onayınızla, kredi raporunuzu almaktadır. Bu bilgi gizli tutulup, yalnızca bankalardan sizin kredi profilinize en uygun yapılandırma teklifine ulaşmanız için kullanılmaktadır. İhtiyaç kredisi başvurunuzun iletildiği bankalar da sizin kredi raporunuza ulaşabilmektedir.

Bilgilerim kimlerle paylaşılıyor?

Bilgileriniz Yenibirkredi'nin anlaşmalı olduğu bankalar haricinde hiç kimseyle paylaşılmamaktadır.